Biskvit za rolado

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 15. apr 2003 10:52 | ogledi: 8.873 | odgovori: 5

Po vseh "zdravih" priporočilih sem že večkrat poskusila speči biskvit za rolado brez vseh mastnih ali drugih dodatkov, tj. za pekač iz pečice samo 5 jajc in po 3 dag moke in sladkorja na vsako jajce, po 1 žlico vode. Stepam prav, vse je krasno naraslo in penasto, ko namažem na pekač. Pečeno pa je precej zbito, suho in celo nižje kot surovo. V čem je štos? Pečem okoli 15 minut na 180st, je mogoče preveč? Hvala in pozdrav. Fani

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. apr 2003 11:04

Posiljam preverjen recept, ki vedno zelo dobro uspe: 4 rumenjaki 14 dkg sladkorja 4 zlice vode 1 vanilin sladkor 4 beljaki 15 dkg moke 1/2 pecilnega praska Potek: Rumenjake, sladkor in vodo penasto mesaj nad toplo vodo. Ko postanejo rumenjaki svetli, odstavi in stepaj, dokler se masa na ohladi. Beljake stepaj v trd sneg in jih nalahko skupaj z moko in pecilnim praskom vmesaj v rumenjake. Maso prelij na velik pekac od pecice, ki si ga ze prej oblozila s peki papirjem, in peci v vroci pecici 12 min na 175 stopinjah. Ko je peceno (vcasih potrebujes malo vec kot 12 min), dobi testo lepo piskotno rumeno barvo. Vzemi iz pecice in zavij kot obcajno. ribica

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

15. apr 2003 11:44

Pa še moj nasvet: čim manj kompliciranja. Stepem 5 jajc (rumenjake in beljake skupaj), pet žlic sladkorja, vanilin sladkor, limonina lupina, tako dolgo, da narastejo. Dodam 5 žlic moke, dve mali žlički pecilnega - vmešam pri najnižji hitrosti z mešalnikom. Vlijem na pekač, obvezno obložen s peki papirjem in poravnam. Pečem pa pri 200 stopinjah, če je pečeno preverim tako, da odprem vrata pečice in malo dvignem peki papir - če je spodaj rahlo rjavo, je pečeno ... Ko je pečeno še vroče zavijem skupaj s papirjem in počakam, da se ohladi. Uspe vedno.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

15. apr 2003 11:55

8 dag moke 5 jajc ( ločimo rumenjake in beljake ) 8 dag sladkorja 1/2 pecilnega Rumenjake stepeš s sladkorjem. Posebej stepeš beljake, jih dodaš rumenjakom. Pecilni daš v moko in vse skupaj zmešaš. Vliješ na peki papir v pekač in daš pečt v že ogreto pečico na 200 stopinj in pečeš 10 minut. Ko je pečena jo jaz zvrnem na kuhinjsko krpo posuto s sladkorjem, da se ne prime krpe in jo zvijem. Ko je hladna jo največkrat namažem z orehovo filo. vesna š.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

15. apr 2003 12:15

ne vem, tudi meni biskvit za rolado vedno rata. Recept je podoben kot zgoraj. Tudi meni je že ratalo, da je biskvit iz celih jac enako mehak in rahel kot tisti, ko dam sneg posebej, je pa res, da je treba kar dolgo stepati, da zmes res naraste. Morda poskusi še v pečico poriniti lonček z vodo.

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

15. apr 2003 14:16

Če je biskvit zbit, je po mojih lastnih izkušnjah krivo preslabo zmešana moka z lepo penasto vmešanimi jajci. Sedaj dodajam moko po žlicah in mešam s šibo in to od spodaj navzgor, tako da se moka res enakomerno zmeša. Ostalo delam podobno kot so že napisali drugi. Lep pozdrav! lenca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti